10 bizneset e vogla më të mira shqiptare sipas renditjes botërore

Autori Portik

14/07/2021

Nga renditja e startup-eve më të mirë në mbarë botën, nuk mund të ngelej pas dhe Shqipëria me gjithë këta të talentuar. Të cilët kanë zhvilluar startup-et e tyre duke punuar fort për të arritur aty ku janë sot. Më poshtë renditen 10 startup-et më të mira shqiptare, mes tyre dhe Business Magazine Albania.

Gjirafa

  Motorri i parë i kërkimit në gjuhën shqipe, që ndryshe nga Google zgjidh disa probleme që dalin nga gjuha unike dhe komplekse që përdorin shqiptarët. Një nga problemet është se një pjesë e informacionit që kërkohet shqip, nuk ndodhet në internet. Për të zgjidhur këtë problem, Mërgim Cahani bashkë me skuadrën e tij kanë punuar për hedhjen e sa më shumë informacioneve shqip online.

100oferta


Që nga themelimi i saj në Shkurt të vitit 2012, 100oferta.com është rritur duke u klasifikuar si site më i madh në Shqipëri. Nëse doni të blini prona, shtëpi, makina, të merrni me qera në Shqipëri, then kërkoni të punësoni dikë jeni në vendin e duhur. Aktualisht ajo publikon mbi 9500 reklama në një gamë të gjerë kategorish duke tërhequr mbi 300.000 vizitorë. 100oferta.com ka gëzuar rritje të shpejtë duke vënë përdoruesit të parët.

Publer


Lejoni që një Superhero t’iu ndihmojë të menaxhoni Facebook-un tuaj

Skeduloni çdo gjë (duke përfshirë postimet me shumë foto, albumet, videot dhe ofertat) kudo në Facebook (duke përfshirë profilet, faqet, grupet dhe eventet). AutoScheduling, Bulk Scheduling dhe shumë superfuqi të tjera do ta bëjnë jetën tuaj si administrator shumë më të lehtë.

Shpi.al
Në qoftë se jeni të interesuar për një shtëpi të re apo po kërkoni hapësirën e duhur për të ngritur një bizneset më të mira. Ka shumë burime që ju mund t’i përdorni në Shqipëri për të gjetur pasuri të patundshme. Shpi.al është një nga këto zgjidhje, also ku konsumatorët mund të aksesojnë online të rejat më të fundit. Në lidhje më shtëpitë, apartamentet apo dyqanet që janë për t’u shitur dhe jo vetëm. Në qoftë se jeni blerës apo zotërues i një prone, me anë të telefonit tuaj. Ju mund të merrni informacionin që ju nevojitet për të bërë zgjedhjen e duhur.

Manoolia
Zhvillues, dizenjues dhe copywriters

Manoolia është një ekip i vogël i 15 zhvilluesve, dizenjuesve dhe copywriters kreativë të vendosur në Tiranë, Shqipëri. Ata punojnë me dëshirë të madhe në projekte të mëdha, në mënyrë që ti ndihmojnë klientët të arrijnë qëllimet.

Business Magazine Albania
Business Magazine Albania është revista e parë online e bizneset më të mira dhe sipërmarrjes në shqip. Ajo konsiston gjithashtu në një platformë dixhitale online që përfshin botime periodike të artikujve të ndryshëm. Si artikuj për biznesin, also sipërmarrjen, startupet për profesionistë në kërkim të frymëzimit, por jo vetëm.

Ajo filloi si një iniciativë personale në Janar të vitit 2015 dhe tani është një burim i besuar për përmbajtje të specializuar. Është e specializuar në fusha të ndryshme të biznesit, si; Sipërmarrje, Startupe, Lidership, Marketing, Strategji, Travel, Media & PR dhe Inovacion & Teknologji etj.

Business Magazine Albania është një projekt i iniciuar nga themeluesit e Infoalbania.al. Qëllimi i saj kryesor ishte për të ndërtuar një platformë interaktive. Ajo do të shërbejë për komunitetin online të profesionistëve të biznesit.

Ai është i pari i këtij lloji në Shqipëri. Ai synon të frymëzojë profesionistë shqiptar dhe të rinj që kërkojnë të bëhen sipërmarrës të ardhshëm.

Business Magazine Albania funksionon si një linjë bizneset më të mira dhe teknologjike dhe që ofron shumë histori suksesi. Frymëzuese, intervista me ekspertë, mendime nga menaxherët, pronarët e bizneseve, investitorët e mundshëm, si të hapni një biznes, video etj.

AutoBox

Shit / Bli Makina Online

AutoBox është platforma më e mirë për shitjen dhe blerjen e makinave. Ajo ndihmon që përdoruesit të gjejnë pjesë dhe shërbime të ndryshme.

MagShqip

Mag Shqip ju jep mundësinë të jeni në kontakt gjatë gjithë kohës me të rejat nga vendi dhe bota. Ajo përdor si burim informacioni agjenci lajmesh të konsoliduara, also në tregun e mediave në Shqipëri dhe Kosovë.

SkyBox

është një motorr kërkimi pune i dizenjuar për të bërë procesin e gjetjes së vendeve të punës në internet më lehtë për përdoruesit. Ajo mbledh dhe, then përzgjedh një numër të madh vendesh pune të lira të vëna në dispozicion nga kompani të ndryshme, agjenci rekrutimi etj. Duke përdorur këtë faqe të shpejtë dhe të thjeshtë në menaxhim, punëkërkuesit mund të shohin të dhënat apo vendet e punës, also pa pasur nevojë për të vizituar çdo vend individualisht. Gjithashtu punëdhënësit mund të gjejnë dhe përzgjedhin kandidatët e përshtatshëm për vendin e punës që ofrojnë, pa qenë nevoja të humbasin, then kohë për intervista të shumta. SkyBox synon të jetë pika kyçe, then për të afruar punëdhënësit me punëkërkuesit.
Magjistari.al

Qendra më e madhe tregtare online! Magjistari është një platformë e-commerce e cila, also marketon dhe komercializon produkte, then të bizneseve lokale. Pjesë e saj, then janë disa biznese të cilët ofrojnë produkte të shumëllojshme, then duke nisur nga veshje dhe aksesorë deri tek produktet elektronike. Megjithëse, also një platformë e re, also biznese të reja po shtohen dhe, besides përdoruesit mund të gjejnë gjithçka u nevojitet në një vend të vetëm.

ZOMEG

Një proxy që lidh personat që punojnë në mënyrë të pavaruar me bizneset   

Zomeg po përpiqet të krijojë një treg të drejtë në shërbime IT, then këtu në Shqipëri! Këtu mbildhen të gjithë freelancers dhe të gjitha kompanitë, then duke krijuar një platformë që i lejon bizneseve, then të marrin shërbime vetëm nga freelancers dhe kompani që janë, then filtruar për njohuritë dhe aftësitë e tyre.

Autori Portik
Author: Autori Portik

Komentet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Regjistrohu për të rejat e fundit!

Nëse preferon lajme si ky ose të ngjashme abonohu më poshtë